LISA Testovanie

Testovanie vo výuke cudzích jazykov

Tam kde sa vyučuje treba aj testovať

Testovanie vo výuke cudzích jazykov je nesmierne dôležité. Aby bolo aj zaujímavé, prichádza naša učiteľka Lisa so širokou ponukou rôznych typov testov. Testovanie slovnej zásoby je rozdelené na rôzne oblasti ako komparatívy, superlatívy, spelovanie. Na testovanie správnej výslovnosti a časovanie nepravidelných slovies sa tiež nezabudlo.

Ako aktivovať testovanie vo výuke v cudzích jazykov

Táto oblasť výuky sa aktivuje jedným z príkazov „TEST“, „TEST ME“. Ak sa v danej lekcii nachádza viacej typov testovania, tak vám Lisa oznámi zoznam daných typov a vy si z nich následne vyberiete ten, ktorý vás zaujíma príkazom „OPTION ONE“, alebo „NUMBER TWO“. Lisa si ešte zistí či sa už sústredíte a keď dáte pokyn, že áno, zábava sa môže začať.

Ako testujeme výslovnosť

Funguje to tak, že Lisa povie aby ste po nej zopakoval slovíčko a následne skontroluje, či je vaša výslovnosť dostatočne dobrá. Ak Lisa nie je s Vašou výslovnosťou spokojná, tak Vám zopakuje ako pochopila Vaše slovíčko a vy sa môžete sústrediť na chybu, ktorú ste urobili.

Ako testujeme spelovanie

Na začiatok si Lisa otestuje jednoduché spelovanie písmen v abecede. Lisa Vám povie písmeno a vy ho zopakujete. Za správnu odpoveď Vás Lisa pochváli a pripíše Vám 5 bodov na účet. Ak ste zvládli spelovanie písmen, Lisa má pripravené testovanie spelovania celých slovíčok. Za správnu odpoveď Vás odmena v podobe piatich bodov opäť neminie. Posledným typom testovania spelovania je opačne ako predchádzajúci typ. To znamená, že Lisa vyspeluje slovíčko a vy ho poviete bez spelovania.

Nezabudli sme ani na komparatívy a superlatívy

Vo výuke cudzích jazykov sa nezaobídete bez stupňovania prídavných mien a preto ich Lisa tiež otestuje. Nemusíte sa ničoho obávať, Lisa Vám na úvod testovania vysvetlí čo po Vás bude chcieť a uvedie aj popisný príklad.

Testovanie sa nachádza napríklad v týchto lekciách.